Debiuty 2019

W tym roku polecamy debiuty Autorów Syndykatu:

Łukasz Błaszczyk zadebiutuje powieścią pt „Pożegnanie z Budapesztem”. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Świat Książki w kwietniu 2019. Ta obyczajowa ale i przygodowa powieść „drogi” przywodząca na myśl powieści Nicka Hornby, wzbudziła już zainteresowanie wydawnictw niemieckich i amerykańskich.

Wydawnictwo MARGINESY przygotowuje dwa debiuty powieściowe:
„Zabobon”, Ahsana Ridha Hassana, autora opowiadań i utworów dla młodzieży oraz stypendysty programu Lord Provost’s International Residency w Szkocji. Hassan, Polak z irackimi korzeniami, w swojej psychologiczno-obyczajowej powieści prezentuje niezwykle dojrzały warsztat literacki.

„Niszcz, powiedziała” autorstwa Piotra Rogoży, tłumacza, twórcy scenariuszy gier oraz autora audio-opowieści w odcinkach dla Storytel. Rogoża stworzył mocny psychologiczny thriller, z wątkami odnoszącymi się do nowoczesnych mediów wykorzystywanych jako narzędzie do szerokiej manipulacji społecznej.

Jesienią ukaże się powieść Piotra Fiedlera pt „Ja, mój wróg pierworodny”. Autor to znany warszawski DJ ze składu Glass Hunters. Jego powieść, obrazoburcza, bezkompromisowa ale i niezwykle liryczna odsłania nie zawsze piękne kulisy warszawskiego życia nocnego. Powieść ukazuje się nakładem wydawnictwa Świat Książki.