Miesiąc: sierpień 2020

Ekranizacja „Wyrwy” Wojciecha Chmielarza!

Jako reprezentant praw do ekranizacji powieści Wojciecha Chmielarza, publikowanych nakładem Wydawnictwa Marginesy, z radością informujemy, że powstaje film fabularny na podstawie najnowszej powieści pt. „Wyrwa”.

Nad ekranizacją pracuje Dom Produkcyjny Wiernik PRO.

Projekt jest na etapie developmentu, a opracowanie scenariusza powierzono Piotrowi Szymankowi, m.in. współtwórcy serialu „Wataha”, nagrodzonego Złotym Orłem za Najlepszy Serial Fabularny w latach 2017 i 2019.

Reżyserią zajmie się Bartosz Konopka, współautor międzynarodowego hitu Netflixa –
„W głębi lasu” (2020) na podstawie prozy Harlana Cobena i twórca nominowanego do Oscara filmu „Królik po berlińsku” (2009).

***

„Wyrwa” to historia o tym, jak niewiele można wiedzieć o osobie, z którą dzieli się życie. Maciej Tomski dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym – wali mu się cały świat. Jak powiedzieć dwóm córeczkom, że właśnie straciły matkę? Jak funkcjonować, gdy dotychczasowe, spokojne życie zmienia się w ciąg udręk?

 „Wyrwa” to także opowieść o mężczyznach, którzy kochali tę samą kobietę i którzy będą musieli zmierzyć się z tajemnicą jej śmierci. O poczuciu straty i głuchej rozpaczy zmieniającej się w gniew, który szuka ujścia. To także historia o splątanych uczuciach, o trudnej przyjaźni
i o konsekwencjach życiowych błędów.

„Wyrwa jest zaskakująco przewrotną opowieścią. Główny bohater przeżywa utratę żony,
ale ta tragedia go nie pogrąża, tylko mobilizuje do nowego życia. Rozbija dawne iluzje, zmusza do zawalczenia o siebie, pójścia na całość, bez planu i oczekiwań. Chcemy wierzyć
w takie paradoksalne odkupienie. Nagrodą za odwagę Macieja jest historia na poły kryminalna, na poły przygodowa, po której każdy z nas może się poczuć mniej samotny
w świecie”.

Bartek Konopka, reżyser

„Wyrwa to nie jest typowy kryminał. To także opowieść o bardzo skomplikowanej relacji między dwoma mężczyznami, których drogi spotkały się z powodu miłości do tej samej kobiety. Jestem przekonany, że z tej historii powstanie niezwykły film w stylu buddy movie”.

Paweł Wiernik, producent